Produkty

Rozwiązania

Baza wiedzy

 

Napowietrzanie oczyszczalni komunalnych

Oczyszczalnie komunalne

Napowietrzanie oczyszczalni przydomowych

Oczyszczalnie przydomowe

Napowietrzanie oczyszczalni przemysłowych

Oczyszczalnie przemysłowe

 

Systemy drobnopęcherzykowego napowietrzania stosowane są w procesach oczyszczania ścieków w komorach osadu czynnego przydomowych, komunalnych i przemysłowych oczyszczalni ścieków.

Systemy napowietrzania wykonane są na bazie dyfuzorów membranowych dyskowych i rurowych AKWATECH, które mogą pracować w szerokim zakresie wydatków powietrza.

Systemy AKWATECH znakomicie nadają się do stosowania w przerywanym cyklu napowietrzania. Pozwala to na płynną regulację procesów tlenowych i beztlenowych. Dzięki zastosowaniu w dyfuzorach membran EPDM o specjalnej konstrukcji, dyfuzory nie zatykają się, działają jak zawór zwrotny w czasie zaniku ciśnienia powietrza, zapobiegając wniknięciu ścieku do instalacji powietrznej. Dla specjalnych zastosowań proponujemy dyfuzory z membraną silikonową.

Systemy są wykonywane oraz dopasowywane do potrzeb poszczególnych oczyszczalni. Sposób doboru dyfuzorów i dmuchaw pozwala wyposażyć obiekty o różnych rozmiarach i zapotrzebowaniu. Ilość dyfuzorów w segmencie rusztu uzależniona jest od wymiarów komory napowietrzania oraz zapotrzebowania tlenowego.

Ruszty z dyfuzorami bądź pojedyncze dyfuzory mogą być wykonane w wersji mocowanej do dna lub w wersji samozatapialnej. Zastosowanie drugiej wersji - samozatapialnej - eliminuje konieczność ich mocowania oraz ułatwia prace montażowe i eksploatacyjne. Segmenty rusztów samozatapialnych można wyjmować w celach konserwacyjnych, np. wymiana membran, bez przerywania ciągłości pracy oczyszczalni.

Więcej o rusztach przeczytasz tutaj.

 

Szybki kontakt

AKWATECH SYSTEMY Sp. z o.o. Sp.K.

ul. Serbska 4
61-696 Poznań
tel. +48 61 8202011
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Galeria zdjęć

Newsletter

Subskrybuj

Przeczytanie naszego newslettera zajmie Ci zaledwie kilka minut, dzięki którym będziesz na bieżąco. Wybierz grupy tematyczne, które mogą Cię zainteresować:
I agree with the Zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych (kliknij szczegóły).

Współpraca

     Sklep z gotowymi rozwiązaniami do napowietrzania stawów i oczek wodnych.