Produkty

Rozwiązania

Baza wiedzy

 

Produkty firmy Akwatech odgrywają znaczącą rolę w wyposażaniu i działaniu komunalnych oczyszczalni ścieków.

Jeżeli jesteś:

 

•    Projektantem

 

•    Wykonawcą

 

•    Użytkownikiem

 

•    Serwisantem 

 

 

Skorzystaj z gotowych rozwiązań i produktów do napowietrzania ścieków dla komunalnych oczyszczalni.

 

Gwarantujemy atrakcyjne warunki handlowe oraz pełne wsparcie merytoryczne. Służymy naszą wiedzą i ponad dwudziestoletnim doświadczeniem.

 

System napowietrzania w komunalnej oczyszczalni ścieków Napowietrzanie w komunalnej oczyszczalni ścieków Proces napowietrzania komunalnej oczyszczalni ścieków

 

Oczyszczalnie komunalne oczyszczają ścieki, odprowadzane z dużych skupisk ludzkich, powstające w kuchni, pralni, umywalni, łazienkach, ustępach i innych urządzeniach w gospodarstwach domowych.

W technologii oczyszczania ścieków wyróżniamy trzy podstawowe etapy oczyszczania ścieków:
1. oczyszczanie mechaniczne,
2. oczyszczanie biologiczne,
3. oczyszczanie chemiczne

Podstawowym celem biologicznego oczyszczania ścieków jest usunięcie ze ścieków biologicznie rozkładalnych zanieczyszczeń. Do prowadzenia procesów biologicznego rozkładu zanieczyszczeń organicznych wykorzystuje się populacje mikroorganizmów zawieszonych w toni ścieków (metody osadu czynnego) lub mikroorganizmy tworzące utwierdzoną biomasę (złoża biologiczne).


Zanieczyszczenia organiczne podczas przemian biochemicznych są wykorzystywane przez mikroorganizmy jako pokarm, przyczyniając się do przyrostu biomasy bakteryjnej. Pozostała część rozłożonych zanieczyszczeń uwalniania jest w warunkach tlenowych jako dwutlenek węgla i woda.

Dla zapewnienia prawidłowego przebiegu procesu istnieje konieczność doprowadzenia tlenu m.in. za pomocą systemów napowietrzania składających się z:
- rusztów napowietrzających
- dmuchaw powietrza

System napowietrzania powoduje także, że kłaczki osadu są równomiernie unoszone w masie ścieków przepływającej przez komorę.
Stężenie tlenu rozpuszczonego w ściekach  powinno wynosić > 0,5 mg/dm3.

 

Szybki kontakt

AKWATECH SYSTEMY Sp. z o.o. Sp.K.

ul. Serbska 4
61-696 Poznań
tel. +48 61 8202011
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Galeria zdjęć

Newsletter

Subskrybuj

Przeczytanie naszego newslettera zajmie Ci zaledwie kilka minut, dzięki którym będziesz na bieżąco. Wybierz grupy tematyczne, które mogą Cię zainteresować:
I agree with the Zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych (kliknij szczegóły).

Współpraca

     Sklep z gotowymi rozwiązaniami do napowietrzania stawów i oczek wodnych.