Produkty

Rozwiązania

Baza wiedzy

 

Produkty firmy Akwatech odgrywają znaczącą rolę w wyposażaniu i działaniu przemysłowych oczyszczalni ścieków.

Jeżeli jesteś:

  

•    Projektantem


•    Wykonawcą


•    Użytkownikiem


•    Serwisantem


 

Skorzystaj z gotowych rozwiązań i produktów napowietrzania ścieków dla przemysłowych oczyszczalni ścieków.


Gwarantujemy atrakcyjne warunki handlowe oraz pełne wsparcie merytoryczne. Służymy naszą wiedzą i ponad dwudziestoletnim doświadczeniem.

Napowietrzanie przemysłowej oczyszczalni ścieków Ruszty napowietrzające w przemysłowej oczyszczalni ścieków

System napowietrzania w przemysłowej oczyszczalni ścieków

 

Ścieki przemysłowe powstają w wyniku dowolnej działalności przemysłowej, produkcyjnej lub handlowej. Zawierają najczęściej rozmaite związki chemiczne, będące ubocznym produktem procesów technologicznych stosowanych w zakładach przemysłowych. Problem ścieków występuje szczególnie w koksowniach, zakładach petrochemicznych, garbarniach, celulozowniach, mleczarniach i cukrowniach. Ich nieoczyszczone ścieki stanowią duże zagrożenie dla odbiorników naturalnych. Na ogół nie stanowią zagrożenia sanitarno-epidemiologicznego, gdyż nie zawierają bakterii chorobotwórczych. Wyjątkiem są ścieki z zakładów przemysłu spożywczego, garbarni i zakładów utylizacji odpadów. Mogą one zawierać chorobotwórcze drobnoustroje w różnych postaciach (wegetatywnej i zarodnikowej) i jako takie powinny być poddawane procesom dezynfekcji.


Ścieki przemysłowe charakteryzują się wysokim stopniem zanieczyszczenia, znaczną różnorodnością i zmiennością składu. Stopień zanieczyszczenia wyrażony w chemicznym zapotrzebowaniu tlenu (ChZT) może wahać się od 3000 do 200 000 mg/dm3. Zmienność ta dotyczy również zawartości związków biogennych azotu i fosforu.


Jedną z metod oczyszczania ścieków przemysłowych jest np. stosowanie dwustopniowego, biologicznego układu oczyszczania z 2 etapami:
1. Fermentacji metanowej - jako pierwszego stopnia, w którym następuje 80 – 90% redukcja zanieczyszczeń organicznych, co pozwala na odprowadzanie podczyszczonych ścieków do kanalizacji miejskiej
2. Metody osadu czynnego - do ostatecznej ich eliminacji jako drugiego stopnia oczyszczania. W tej metodzie jako jeden z ważniejszych elementów zalicza się zastosowanie systemu napowietrzania składającego się m.in. z:
- drobnopęcherzykowych rusztów napowietrzających
- dmuchaw powietrza
Zastosowanie dwustopniowego układu oczyszczania umożliwia oczyszczenie ścieków do parametrów określonych w polskim prawodawstwie pozwalających na bezpośrednie odprowadzenie do odbiornika.

Szybki kontakt

AKWATECH SYSTEMY Sp. z o.o. Sp.K.

ul. Serbska 4
61-696 Poznań
tel. +48 61 8202011
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Galeria zdjęć

Newsletter

Subskrybuj

Przeczytanie naszego newslettera zajmie Ci zaledwie kilka minut, dzięki którym będziesz na bieżąco. Wybierz grupy tematyczne, które mogą Cię zainteresować:
I agree with the Zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych (kliknij szczegóły).

Współpraca

     Sklep z gotowymi rozwiązaniami do napowietrzania stawów i oczek wodnych.