Produkty

Rozwiązania

Baza wiedzy

 

Podstawowy proces oczyszczania ścieków odbywa się w komorze napowietrzania. W szerokiej gamie oferowanych przez naszą firmę produktów znajdują się produkty specjalnie wybrane do wyposażenia przydomowych oczyszczalni ścieków.

 

Jeżeli jesteś:

 

•    Projektantem

 

•    Producentem

 

•    Użytkownikiem

 

•    Serwisantem

 

 

Zobacz jakie oferujemy gotowe rozwiązania dla napowietrzania ścieków w przydomowych oczyszczalniach ścieków.

 


Gwarantujemy atrakcyjne warunki handlowe oraz pełne wsparcie merytoryczne. Służymy naszą wiedzą i ponad dwudziestoletnim doświadczeniem.

Dmuchawa napowietrzająca oczyszczalnię ścieków Napowietrzanie oczyszczalni ścieków Napowietrzanie oczyszczalni ścieków

 

Oczyszczalnie przydomowe - co to takiego?

Doskonałym rozwiązaniem unieszkodliwiania ścieków z gospodarstw domowych (w miejscach nieskanalizowanych) są przydomowe oczyszczalnie ścieków. Zainstalowanie takich oczyszczalni rozwiązuje problem ściekowy, jest długofalowo tańszym systemem (niż np. płacenie za wywóz szamba) i świadczy o świadomości ekologicznej użytkownika.

Istnieje wiele rodzajów przydomowych oczyszczalni m.in.: ze złożem biologicznym, z filtrem piaskowym, oczyszczalnie drenażowe i gruntowo – roślinne.

Jednym z rodzajów najczęściej używanych jest oczyszczalnia z osadem czynnym.

 

Oczyszczalnie przydomowe – jak to działa?

W pierwszej fazie procesu następuje podczyszczenie ścieków w osadniku gnilnym. Następnie ścieki przepływają do drugiego zbiornika. Składa się on z dwóch komór: komory osadu czynnego i osadnika wtórnego. W nim następuje drugi etap doczyszczania ścieków.

Mikroorganizmy odpowiedzialne za rozkład zanieczyszczeń zawartych w ściekach, nie osiadają na żadnym podłożu (tak jak to bywa np. w oczyszczalniach ze złożem), lecz unoszą się swobodnie w zbiorniku zwanym komorą osadu czynnego.

 

Dlaczego system napowietrzania Akwatech jest tak istotny w procesie oczyszczania?

Dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania tego typu rozwiązań niezbędny jest stały dopływ tlenu. W tym celu w zbiorniku, w którym zaszczepione zostały kłaczki osadu, na dnie montuje się dyfuzory drobnopęcherzykowe, przez które dmuchawa powietrza dostarcza tlen. Ilość i rodzaj dyfuzorów zależy od zapotrzebowania tlenowego i kształtu komory. System napowietrzania jest sercem całego układu oczyszczania.

Takie rozwiązanie oprócz napowietrzenia samych ścieków, powoduje stałe unoszenie się kłaczków osadu. Zapewnia to bardzo wysoką redukcję zanieczyszczeń zawartych w ściekach.

Następnie ścieki przepływają do drugiej komory – osadnika wtórnego, w którym oddziela się pozostały osad. W prawidłowo funkcjonującej oczyszczalni powierzchnia i ilość kłaczków osadu czynnego wzrasta, dlatego jego nadmiar jest zawracany pompką recyrkulacyjną – podnośnikiem powietrznym PM do osadnika wstępnego, z którego z kolei okresowo jest usuwany.

Osad powinien zostać poddany odpowiednim procesom unieszkodliwiania i przeróbki. Oczyszczone ścieki mogą być bezpośrednio odprowadzane do wód lub gleby poprzez drenaż bądź studnię chłonną.

Oczyszczalnie z osadem czynnym charakteryzują się wysoką sprawnością w zakresie redukcji rozpuszczonych substancji organicznych, nieopadalnych zawiesin i cząstek koloidalnych. W znacznym stopniu zmniejszana jest też zawartość w ściekach wirusów, bakterii i innych organizmów żywych.

Szybki kontakt

AKWATECH SYSTEMY Sp. z o.o. Sp.K.

ul. Serbska 4
61-696 Poznań
tel. +48 61 8202011
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Galeria zdjęć

Newsletter

Subskrybuj

Przeczytanie naszego newslettera zajmie Ci zaledwie kilka minut, dzięki którym będziesz na bieżąco. Wybierz grupy tematyczne, które mogą Cię zainteresować:
I agree with the Zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych (kliknij szczegóły).

Współpraca

     Sklep z gotowymi rozwiązaniami do napowietrzania stawów i oczek wodnych.