Produkty

Rozwiązania

Baza wiedzy

 

Napowietrzanie ścieków jest jednym z najważniejszych procesów w technologii oczyszczania ścieków metodą osadu czynnego. Stosuje się je w oczyszczalniach komunalnych, przemysłowych oraz przydomowych.

 

Zespół drobnoustrojów w oczyszczalni ścieków Dyfuzor membranowy Akwatech

Napowietrzanie oczyszczalni ścieków

 

Zasadniczy proces oczyszczania ścieków przeprowadza się w komorach napowietrzania. Wytwarza się tam zespół drobnoustrojów (głównie bakterii i pierwotniaków), który utrzymywany w ciągłym ruchu powoduje powstanie kłaczków osadu czynnego. Kłaczki mają zdolność do wyłapywania związków organicznych znajdujących się w ściekach. „Zjedzone” związki organiczne są zużywane jako pożywka dla mikroorganizmów. Sztuczne doprowadzenie powietrza, poprzez zastosowanie systemu napowietrzania, zaopatruje drobnoustroje w odpowiednią ilość tlenu, a utrzymanie wody w stałym ruchu uniemożliwia opadanie kłaczkowatego osadu czynnego na dno.

 

Napowietrzanie stosuje się także w piaskownikach, odtłuszczaczach oraz w procesie wstępnego przetrzymywania ścieków.

 

O napowietrzaniu drobnopęcherzykowym przeczytasz m.in w artykule o korzyściach ze stosowania drobnopęcherzykowego napowietrzania ścieków.

Akwatech proponuje rozwiązania dla oczyszczalni:

Systemy napowietrzania zbudowane są z wykorzystaniem następujących produktów:

 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Szybki kontakt

AKWATECH SYSTEMY Sp. z o.o. Sp.K.

ul. Serbska 4
61-696 Poznań
tel. +48 61 8202011
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Galeria zdjęć

Newsletter

Subskrybuj

Przeczytanie naszego newslettera zajmie Ci zaledwie kilka minut, dzięki którym będziesz na bieżąco. Wybierz grupy tematyczne, które mogą Cię zainteresować:
I agree with the Zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych (kliknij szczegóły).

Współpraca

     Sklep z gotowymi rozwiązaniami do napowietrzania stawów i oczek wodnych.