Produkty

Rozwiązania

Baza wiedzy

Pragniemy poinformować, że w dniach 7-8 września 2017 r. nasza firma wzięła udział w szkoleniu technicznym WODKAN-TECH "Efektywne i Oszczędne Wykorzystanie Urządzeń w Inżynierii Wodno-Ściekowej. Najnowsze Technologie i Diagnostyka Urządzeń." organizowanym w Polichnie w hotelu Górskim.

 

Miło nam poinformować, że w dniach 7-8 września 2017 r. nasza firma weźmie udział w szkoleniu technicznym WODKAN-TECH "Efektywne i Oszczędne Wykorzystanie Urządzeń w Inżynierii Wodno-Ściekowej. Najnowsze Technologie i Diagnostyka Urządzeń." organizowanym w Polichnie w hotelu Górskim.

 

Logo Hiblow

Minęło już ponad 50 lat, od kiedy zaczęto sprzedaż dmuchaw HIBLOW. Japońska firma Techno Takatsuki była pionierem w tej branży. Od tej pory udało się wyprodukować 10 milionów sztuk dmuchaw. Mają one przeróżne zastosowania takie jak: systemy oczyszczania ścieków,  akwarystyczne,  medyczne, urządzanie domu i wiele innych.  Sprzedawane są w ponad 40 krajach na całym świecie.

Dyfuzory w oczyszczalni ściekówPrawidłowe procedury utrzymania systemu napowietrzania czyli ciąg dalszy o tym co robić, aby system służył długo, bezproblemowo i efektywnie...

 

Zanieczyszczony dyfuzorObrastanie i zatykanie membran w dyfuzorach podczas eksploatacji.

”UFF - odetchnął z ulgą kierownik oczyszczalni – nowy system napowietrzania zamontowany, teraz mogę spać spokojnie…” Ale czy wiedział, że nawet w przypadku prawidłowej konstrukcji, instalacji i eksploatacji systemu napowietrzania oraz zakupu dobrej jakości dyfuzorów – elastyczne membrany mogą wymagać specjalnej uwagi i dbałości przy użytkowaniu?

 Dyfuzja w procesie napowietrzaniaWiele technologii życia codziennego, a w szczególności biologiczne oczyszczanie ścieków wiąże się ściśle z procesem aeracji (napowietrzania). Jest to sztucznie wywołany proces wprowadzania tlenu do cieczy, którego efektywność zależy od szeregu czynników.

 

TermometrTemperatura wody ma ogromny wpływ na proces napowietrzania. Oddziaływuje ona w dużym stopniu na wartość stężenia tlenu w wodzie. Wzrost temperatury powoduje spadek rozpuszczalności tlenu w cieczy (patrz tabela) i tym samym obniża prędkość przenikania tlenu do cieczy.

 

 

Napowietrzanie wodyOpowiadając ludziom o swojej pracy zawodowej często spotykam się z pytaniem: “Napowietrzanie! A po co to komu?“, “Do czego się je stosuje?“, itp. W kilku zdaniach chciałabym wyjaśnić. 

 

 

Przydomowa oczyszczalnia ściekówCzłowiek z natury jest stworzeniem leniwym. Staramy się udogodnić i uprzyjemnić sobie życie w najwyższym możliwym stopniu. Rozwój cywilizacji sprawia, że żyje nam się coraz przyjemniej. Na szczęście, również coraz bardziej uświadamiamy sobie, że nie może to się odbywać kosztem otaczającego nas środowiska naturalnego, z którym jesteśmy nierozłącznie związani i o które musimy dbać.

 

Ruszt napowietrzający Komory napowietrzania osadu czynnego spełniają wiele istotnych funkcji. Muszą zapewniać właściwy czas przepływu ścieków, odpowiednią intensywność napowietrzania i co za tym idzie - mieszanie osadu i ścieków (powodujące zawieszenie kłaczków i niedopuszczenie do ich osiadania na dnie).

 

Szybki kontakt

AKWATECH SYSTEMY Sp. z o.o. Sp.K.

ul. Serbska 4
61-696 Poznań
tel. +48 61 8202011
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Galeria zdjęć

Newsletter

Subskrybuj

Przeczytanie naszego newslettera zajmie Ci zaledwie kilka minut, dzięki którym będziesz na bieżąco. Wybierz grupy tematyczne, które mogą Cię zainteresować:
I agree with the Zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych (kliknij szczegóły).

Współpraca

     Sklep z gotowymi rozwiązaniami do napowietrzania stawów i oczek wodnych.