Produkty

Rozwiązania

Baza wiedzy

Napowietrzanie stawuDzisiaj mało pisania - więcej faktów, popartych zdjęciami. Przedstawiamy opinie i galerię zdjęć przesłanych od zadowolonych Klientów:

 

 

Termy Maltańskie w PoznaniuJuż od kilkunastu miesięcy staraliśmy się relacjonować Państwu przebieg budowy Term Maltańskich w Poznaniu. Wreszcie nadeszła długo oczekiwana chwila by napisać: Termy Maltańskie otwarte! Kto zdobył wejściówkę ten spieszył się na uroczyste otwarcie Term Maltańskich. Poznań długo musiał czekać na własny aquapark, więc feta z tej okazji musiała być na miarę stolicy Wielkopolski.

Widok Baltyku z kosmosuNie tylko Akwatech myśli o dobroczynnym natlenianiu. Szwedzcy badacze także chcą natleniać dno Bałtyku. Ma to być sposób na szybkie powstrzymanie ekspansji stref śmierci w bałtyckich głębinach. Nasze morze należy do akwenów szczególnie zagrożonych. Co roku trafią do niego olbrzymie ilości związków azotu i fosforu, które płyną rzekami, a także przenikają z powietrza. Konsekwencje znamy: zakwity glonów, których martwe szczątki opadają na dno, a tam karmią się nimi bakterie zużywające cały tlen. Dla ryb i innych zwierząt już go nie wystarcza.

Jezioro Malta w Poznaniu

Jezioro Maltańskie w Poznaniu jest sztucznym zbiornikiem wodnym, który wraz z okolicznymi stawami rybnymi powstało w wyniku spiętrzenia wód rzeki Cybiny. Budowę Jeziora Maltańskiego o powierzchni 64 ha rozpoczęto w 1952r. z przeznaczeniem na tor regatowy i kąpielisko. Już w latach 1956-61 rozegrano na torze pierwsze udane międzynarodowe zawody w kajakarstwie i wioślarstwie.

Wpływ ciśnienia na nasycenie wody tlenemTlen jest pierwiastkiem potrzebnym do życia wszystkim organizmom tlenowym. W powietrzu znajduje się stała jego ilość - około 20,9%. Gdy powietrze kontaktuje się z wodą, wówczas tlen atmosferyczny rozpuszcza się w wodzie.

 

Napowietrzana woda

 

Podstawowe znaczenie dla funkcjonowania i życia organizmów wodnych ma tlen rozpuszczony w wodzie, który pochodzi z atmosfery oraz fotosyntezy przeprowadzanej przez rośliny, przy udziale światła.

 

woda
Woda dla potrzeb ludności oraz do celów przemysłowych musi odpowiadać ściśle określonym normom i wymogom, dlatego surowe wody poddaje się odpowiednim procesom, które określa się ogólnie terminem uzdatniania.

 

Dyfuzja tlenu w wodzieWiele technologii życia codziennego, a w szczególności biologiczne oczyszczanie ścieków wiąże się ściśle z procesem aeracji (napowietrzania). Jest to sztucznie wywołany proces wprowadzania tlenu do cieczy, którego efektywność zależy od szeregu czynników. Znajomość tychże czynników jest niezbędna w celu uzyskania jak największej wydajności tego procesu.

Tlen w wodziePodstawowe znaczenie dla funkcjonowania i życia organizmów wodnych ma tlen rozpuszczony w wodzie, który pochodzi z atmosfery oraz fotosyntezy przeprowadzanej przez rośliny przy udziale światła. Tlen odgrywa również kluczową rolę w naturalnych procesach oczyszczania wód. Koncentracja tlenu w poszczególnych warstwach zbiornika wodnego jest ściśle uzależniona od temperatury wody oraz jego typu.

Szybki kontakt

AKWATECH SYSTEMY Sp. z o.o. Sp.K.

ul. Serbska 4
61-696 Poznań
tel. +48 61 8202011
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Galeria zdjęć

Newsletter

Subskrybuj

Przeczytanie naszego newslettera zajmie Ci zaledwie kilka minut, dzięki którym będziesz na bieżąco. Wybierz grupy tematyczne, które mogą Cię zainteresować:
I agree with the Zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych (kliknij szczegóły).

Współpraca

     Sklep z gotowymi rozwiązaniami do napowietrzania stawów i oczek wodnych.